bebeğim :)

bebeğim :)

13 Temmuz 2011 Çarşamba

TERAZİ BURCU :D

Yönetici Gezegeni: VenüsTürü: Erkeksi, pozitifGrubu: Hava, öncü
Rengi: Pembe, uçuk yeşil, uçuk mavi, turkuvaz
Uğurlu günü: Cuma
Uğurlu sayısı: 6
Uğurlu çiçekleri: Pembe gül, pembe krizantem, çan çiçeği
Uğurlu kokuları: Gardenya, yasemin, gül
Vücutta yönettiği yer: Böbrekler
Ağaçları: Dişbudak ve kavak ağacı
Bitki ve baharatları: Nane, Arnavut biberi
Gıdaları: Buğday ve diğer hububatlar, elma, armut, üzüm, enginar, kuşkonmaz, fasulye
Hayvanları: Kertenkele ve bütün diğer küçük sürüngenler
Ülkeleri: Burma, Tibet, Kanada, Güney Pasifik Adaları, Avusturya, Japonya, Arjantin, Yukarı Mısır
Şehirleri: Kophenhag, Johannesburg, Viyana, Lizbon, Frankfurt, Leeds, Nottingham
Karakteristik özelliği: Estetik duygusu
İdeali: Mükemmel dostluk
Hatası: Kendini beğenmişlik (YALAAAN :D)
Uğurlu taşı: Safir.
Kitapları: İlişki, evlilik ve ortaklık burcuna mensup oldukları için Jane Eyre veya Uğultulu Tepeler gibi klasik aşk romanlarını okurlar. Bunun dışında pek de bir şey okumazlar. Ha bir de güzellik konusunda tavsiyelerde bulunan yazarlara meraklıdırlar.
Filmleri: Romantik filmlerin tutkunudurlar. Rüzgâr Gibi Geçti ve Selvi Boylum, Al Yazmalım en sevdikleri filmlerdendir. Son dönemden Meg Ryan en sevdikleri kadın oyuncudur, onun hiçbir filmini kaçırmazlar.
Müzikleri: Nükhet Duru ve İlhan Şeşen dinlerler. Romantik ama aynı zamanda kaliteli müziği tercih ederler. Bir de nostalji bağımlısıdırlar.
Televizyon alışkanlıkları: Genellikle kahramanları hukukçu olan televizyon dizilerini tercih ederler. Bir de romantik sticom'ların hiçbirini kaçırmazlar. Mehmet Aslantuğ'u çok severler.
Simgesi: Bu burcun simgesi bir terazidir. Adı üstünde yani. Terazi burcu insanlarının hayattaki sonu gelmez denge ve uyum arayışlarını simgeler. Ayrıca terazi bilindiği üzere adaleti de simgeler ki Terazi burcu insanlarında adalet duygusu çok kuvvetlidir. Simgenin Eski Roma tanrıçası Astraea'dan geldiğine inanılıyor. Astraea zaten adaletle ilgili işlerle uğraşan bir tanrıçaymış.
Onu anlatan sözcükler: Baştan çıkaran, çekici, kendine düşkün, sanatsal, kontrollü, popüler, nazik, diplomat, karmaşık, kararsız, şikâyet eden, çok yönlü, tartışmacı, çok ilişki kuran, erteleyen, işbirliğine yatkın, serin kanlı, kurnaz, hileye başvurabilen, duyarlı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder